تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ فوریه (۵ اسفند)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، کاردانو، بایننس کوین، پولکادات، چین لینک و استلار را برای امروز (۵ اسفند) در ادامه می‌خوانید:
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین در ۱۹ فوریه (۱ اسفند) به بالای سقف کانال صعودی حرکت کرده است، اما این حرکت موفق به حفظ مومنتوم (شتاب حرکت) خود نبوده است. این امر را می‌توان نشانه‌ای مبنی بر خستگی روند قیمت تلقی کرد. معامله‌گران باعجله و به‌صورتی تهاجمی دست به ذخیره سود معاملات خود زده‌اند. این جریان قیمت را با سرعت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۸,۰۸۱ دلار به پایین کشیده است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
به‌هرحال سطوح پایین‌تر برای خریداران جذاب بوده است. این موضوع را می‌توان در فتیله‌های بلند شمع قیمت مشاهده کرد. اگر قیمت در بالای سطح میانی کانال (میدچنل) تثبیت شود، گاوهای بازار بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای کانال تلاش خواهند کرد.
در صورت رخ دادن چنین اتفاقی، احتمال ادامه روند صعودی با هدف ۶۰,۹۷۴.۴۳ دلار و در بالای آن تا ۶۶,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان‌دهنده این است که گاوهای بازار همچنان در مسند قدرت هستند.
در طرف مقابل اگر قیمت در زیر ناحیه میانی کانال صعودی تثبیت شود، فروشندگان بار دیگر برای شکست آن به زیر حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) تلاش خواهند کرد. در این شرایط، احتمال ریزش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳۹,۸۸۵ دلار وجود خواهد داشت.
مقاومت‌ها: ۶۰,۹۷۴.۴۳ – ۶۶,۰۰۰حمایت‌ها: ۴۸,۰۸۱ – ۳۹,۸۸۵
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم
قیمت اتریوم از مقاومت سقف کانال صعودی در ۲۰ فوریه (۲ اسفند) به سمت پایین چرخیده است. این امر نشان از ذخیره سود معاملات در نزدیکی مقاومت روانی ۲,۰۰۰ دلار دارد.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
فشار فروش در روز جاری ادامه داشته و قیمت حتی تا کف این کانال صعودی نیز به پایین کشیده شده است. نکته مثبت در اینجا این است که خریداران در ریزش قیمت به بازار ورود کرده‌اند. این موضوع از فتیله‌های بلند شمع قیمت پیداست. اگر خریداران موفق به هدایت و تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱,۷۵۳ دلار شوند، مومنتوم صعودی قیمت دست‌نخورده باقی خواهد ماند.
در طرف مقابل اگر قیمت در زیر این میانگین تثبیت شود، خرس‌های بازار برای هدایت و تثبیت قیمت در زیر کف کانال صعودی و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۱,۴۶۵ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، احتمال عمیق‌تر شدن اصلاح قیمت تا ۱,۲۰۰ دلار و در زیر آن تا ۱,۰۰۰ دلار وجود دارد.
مقاومت‌: ۱,۷۵۳ – ۲,۰۰۰حمایت‌: ۱,۴۶۵ – ۱,۲۰۰ – ۱,۰۰۰
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین
قیمت بایننس کوین طی چند روز گذشته شاهد نوسانات زیادی بوده است. پس از رشد هیجانی قیمت در ۱۹ فوریه (۱ اسفند)، معامله‌گران به صورت تهاجمی در روز بعدی معاملاتی به ذخیره سود معاملات پرداختند. خریداران به‌منظور ادامه روند صعودی تلاش کرده‌اند، اما جریان ذخیره سود معاملات این اجازه را به این گروه نداده است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
خریداران در تلاش برای دفاع از سطح اصلاحی ۵۰ درصد فیبوناچی در ۲۳۳.۳۴۸۵ دلار و در زیر آن در سطح ۶۱.۸ درصد در ۲۰۶.۱۲۶۲ دلار هستند. در چنین شرایطی احتمال نوسانات قیمت در یک محدوده به‌مدت چند روز وجود خواهد داشت.
در طرف مقابل اگر خرس‌ها قیمت را به زیر این سطح ببرند، احتمال گسترده شدن نزول قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۶۸ دلار وجود خواهد داشت. این سطح برای نظارت بر قیمت مهم خواهد بود، زیرا شکست قیمت به زیر آن هشدار چرخش روند و ادامه ریزش تا ۱۱۸ دلار را خواهد داد.
مقاومت‌ها: ۲۵۳ – ۳۳۳حمایت‌ها: ۲۳۳.۳۴۸۵ – ۲۰۶.۱۲۶۲ – ۱۶۸ – ۱۱۸
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات
قیمت پولکادات در ۱۹ فوریه (۱ اسفند) به بالای سقف کانال صعودی حرکت کرده و سقف جدید قیمتی در ۴۲.۲۸۴۸ دلار تشکیل داده است. به‌هرحال فتیله بلند شمع قیمت بیان‌گر جریان ذخیره سود معاملات در سطوح بالاتر بوده است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
پس از تشکیل الگوی بازگشتی کندل‌استیکی در ۲۱ فوریه (۳ اسفند)، قیمت بار دیگر به داخل کانال نفوذ کرده است. به‌هرحال خریداران با ریزش قیمت به بازار ورود کرده و قیمت را بار دیگر به بالای کانال هدایت کرده‌اند.
در وضعیت فعلی خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای ۴۲.۲۸۴۸ دلار و ادامه روند صعودی تلاش خواهند کرد. از طرفی خرس‌های بازار هم برای بازگرداندن قیمت به داخل کانال در تکاپو هستند. در این صورت ریزش تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۸.۸۹ دلار ممکن خواهد بود.
مقاومت‌ها: ۴۲.۲۸۴۸حمایت‌ها: ۲۸.۸۹
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو
قیمت کاردانو در ۲۰ فوریه (۲ اسفند) به بالای مقاومت ۰.۹۸۱۷۷۱۲ دلاری خود رفته و سطح ۱.۱۹۸۰۸۱۱ دلار را دیده است. به‌هرحال فتیله بلند شمع قیمت در تایم فریم روزانه نشان از جریان ذخیره سود به دست معامله‌گران دارد.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
فشار فروش در روز جاری افزایش یافته است که این امر به پایین کشیده شدن قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۸۳۴ دلار منجر شده است. در عین حال فتیله بلند شمع قیمت در روز گذشته نشان از ورود خریداران به بازار در سطوح پایین‌تر دارد.
اگر قیمت در بالای مقاومت روانی ۱ دلار تثبیت شود، خریداران برای ادامه روند صعودی تلاش خواهند کرد. بریک اوت (شکست قیمت) به بالای ۱.۱۹۸۰۸۱۱ دلار مسیر آن را برای حرکت به سمت ۱.۲۵ دلار و ۱.۵۰ دلار باز خواهد کرد.
در طرف مقابل اگر قیمت به زیر ۰.۹۸۱۷۷۱۲ دلار حرکت کند، ممکن است برای بار دیگر تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نزول داشته باشد. نظارت بر این سطح مهم خواهد بود، زیرا در صورت نقض آن امکان عمیق‌تر شدن اصلاح تا ۰.۶۸۷۹۶۸۴ دلار وجود خواهد داشت.
مقاومت‌ها: ۱ – ۱.۱۹۸۰۸۱۱ – ۱.۲۵ – ۱.۵۰حمایت‌ها: ۰.۹۸۱۷۷۱۲ – ۰.۸۳۴ – ۰.۶۸۷۹۶۸۴
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل
قیمت ریپل همچنان در ناحیه ۰.۵۰ الی ۰.۶۵ دلار در حال معامله شدن است. در روز گذشته در حالی ‌که که تمام آلت کوین‌ها شاهد ریزش شدید بودند، ریپل با روند عمومی مخالفت کرده است. در نهایت در روز جاری قیمت ریپل هم با بازار همراه شده است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
قیمت در روز گذشته تا سطح ۰.۶۵۱۵۵ دلار در روز جاری صعود کرده است، اما خریداران موفق به تثبیت آن در سطوح بالاتر نبوده‌اند. این امر بیان‌گر این است که خرس‌ها هنوز دست از بازار نکشیده‌اند.
به هر حال شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان از احتمال ادامه روند صعودی خواهد داشت. اگر خریداران موفق به هدایت و تثبیت قیمت در بالای ۰.۶۵ دلار شوند، احتمال ادامه روند صعودی تا ۰.۷۸۶۰۸ دلار وجود خواهد داشت.
دیدگاه صعودی با چرخش قیمت از سطوح فعلی و ریزش به زیر حمایت ۰.۵۰ دلار منتفی خواهد شد. در چنین شرایطی احتمال ادامه ریزش تا ۰.۳۸۵۵ دلار وجود خواهد داشت.
مقاومت‌ها: ۰.۶۵ – ۰.۷۸۰۶۸حمایت‌ها: ۰.۵۰ – ۰.۳۸۵۵
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین
خریداران طی ۱۷ الی ۲۱ فوریه (۲۹ بهمن الی ۳ اسفند) موفق به تثبیت قیمت لایت کوین در بالای مقاومت ۲۴۰ دلار نبوده‌اند. این امر در نهایت به ذخیره سود معاملات به‌دست معامله‌گران کوتاه مدت و ریزش قیمت منجر شده است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
قیمت لایت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۹۸ دلار و حمایت ۱۸۵.۵۸۲۱ دلار رفته است. فتیله بلند شمع در تایم فریم روزانه نشان از ورود خریداران در ریزش‌ها دارد. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای ناحیه میانی نشان از تعادل میان عرضه و تقاضا دارد.
اگر قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ شود، خریداران به‌منظور ادامه روند صعودی تلاش خواهند کرد. در طرف مقابل اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برود، احتمال ادامه ریزش تا زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۱۶۵ دلار وجود خواهد داشت. در زیر این سطح حمایت بعدی در ۱۲۰ دلار قرار می‌گیرد.
مقاومت‌ها: ۲۴۰حمایت‌ها: ۱۹۸ – ۱۶۵ – ۱۲۰
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک
قیمت چین لینک در ۲۰ فوریه (۲ اسفند) از مقاومت سقف کانال صعودی به سمت پایین چرخیده و در روز معاملاتی بعد یک کندل دوجی در تایم فریم روزانه تشکیل داده است. قیمت در نهایت مسیر خود را به سمت سطوح پایین‌تر تغییر داده است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
قیمت طی روز گذشته به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۰ دلار و کف کانال نزولی حرکت کرده است. به هر حال فتیله بلند شمع در تایم فریم روزانه نشان از جریان خرید تهاجمی به دست خریداران در سطوح پایین‌تر دارد.
اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در داخل کانال صعودی شوند، این امر نشان از دست‌نخورده ماندن روند صعودی دارد. در طرف مقابل شکست دوباره قیمت به زیر کانال صعودی نشان از تغییر روند احتمالی دارد.
حمایت بعدی قیمت در مسیر نزول، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۳.۸۲ دلار خواهد بود. در صورت نقض این حمایت، روند نزولی ممکن است تا ۲۰.۱۱۱۱ دلار کشیده شود.
مقاومت‌ها: ۳۰.۸۰ – ۳۵.۵حمایت‌ها: ۳۰ – ۲۳.۸۲ – ۲۰.۱۱۱۱
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش
محدوده نوسانات عرضی قیمت بیت کوین کش با شکست به زیر حمایت ۶۷۰ دلار به نزول به زیر آن ختم شده است. این امر نشان‌دهنده این است که تعادل میان عرضه و تقاضا به‌نفع فروشندگان چرخیده است.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۶۱۰ دلار رفته و تا کف ۴۰۷.۸۰ دلاری در تایم فریم روزانه نیز به پایین کشیده شده است. به هر حال خریداران در ریزش تا این حمایت به بازار ورود کرده‌اند که به جهش سریع قیمت منجر شده است.
اگر قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تثبیت شود، خریداران بار دیگر به‌منظور هدایت دوباره آن به درون ناحیه ۶۷۰ الی ۷۴۵.۳۹ دلار تلاش خواهند کرد. موفقیت در این امر نشان‌دهنده این است که اصلاح فعلی تمام شده است.
در طرف مقابل اگر قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تثبیت شود، احتمال ریزش آن تا ۴۵۰ دلار و سپس در زیر آن تا ۳۷۰ دلار ممکن خواهد بود.
مقاومت‌ها: ۶۱۰ – ۶۷۰ – ۷۴۵.۳۹حمایت‌ها: ۴۵۰ – ۳۷۰
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار
قیمت استلار موفق به ادامه روند صعودی خود طی چند روز گذشته نبوده است. این امر نشان از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر قیمت دارد و ممکن است موجب جذب معامله‌گران کوتاه مدتی شده باشد که از موقعیت‌های خود طی روز گذشته و روز جاری خروج کرده‌اند.
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید
قیمت در روز گذشته به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۴۴ دلار و حمایت ۰.۴۰۹ دلار رفته است. اما نکته مثبت ورود خریداران در ریزش‌ها است. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر سطح ۵۰ نشان از تضعیف مومنتوم صعودی قیمت دارد.
اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نشوند، خرس‎‌ها بار دیگر به‌منظور پایین آوردن آن به زیر حمایت ۰.۴۰۹ دلار تلاش خواهند کرد. در چنین شرایطی احتمال ادامه ریزش تا حمایت ۰.۳۵ دلار وجود خواهد داشت.
در طرف مقابل اگر قیمت در بالای این میانگین حفظ شود، خریداران بار دیگر به‌منظور ادامه روند صعودی تلاش خواهند کرد. شکست قیمت به بالای سطح ۰.۵۳۵ دلار نشان از برتری خریداران و احتمال دیده‌شدن دوباره سطح ۰.۶۰۰۶۸۱ دلار خواهد داشت.
مقاومت‌ها: ۰.۵۳۵ – ۰.۶۰۰۶۸۱حمایت‌ها: ۰.۴۰۹ – ۰.۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *