ایاس کلاسیک چه تفاوتی با ایاس دارد؟

ایاس کلاسیک چه تفاوتی با ایاس دارد؟

سرانجام در اوایل ژوئن 2018، انتظار و هیجان طولانی‌مدت در مورد رمز ارز جدید یعنی ایاس به سر آمد. پس از رکوردشکنی عرضه اولیه آن (ICO) (در مدتی که تیم‌‌ توسعهٔ ایاس (EOS) برنامه‌ریزی کردند تا وجوه سرمایه‌گذاران را حدود 4 میلیارد دلار افزایش دهند)،‌ سرانجام ایاس به‌طور رسمی راه‌اندازی شد.

با این وجود، فرآیند راه‌اندازی و EOSIO با مشکلات زیادی همراه بود. ابتدا آنکه توسعه‌دهندهٔ این سیستم مسئولیت مدیریت آن را برعهده نگرفت.

سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان ایاس روزهای زیادی را صرف جستجو و کشف باگ‌های احتمالی و خرابی‌های موجود در سیستم کردند و تلاش کردند شخصی را جهت نظارت و مدیریت رمز ارز ایاس کلاسیک تعیین کنند.

برای دیدن قیمت لحظه‌ای ایاس از صفحه «قیمت ایاس» دیدن نمایید.

با این حال با پیچیده‌تر شدن هرچه بیشتر مسائل و مشکلات، در همان زمان ورژن جدیدی از ایاس در حال راه‌اندازی بود. رمز ارز جدید ایاس کلاسیک بسیاری از سرمایه‌گذاران را سردرگم کرد. رمز ارز ایاس کلاسیک چه تفاوتی با ایاس دارد؟

ایاس کلاسیک چه تفاوتی با ایاس اصلی دارد؟

تفاوت در تولید‌کنندگان بلاک

برای نظارت بر بسیاری از جنبه‌های موجود در شبکهٔ خود، ایاس بر 21 تولید‌کنندهٔ بلاک اتکا دارد. تولید‌کنندگان بلاک مفهوم جدیدی در اکوسیستم ایاس هستند، آن‌ها مسئول تولید بلاک بوده و در بسیاری از حالت‌ها به‌عنوان چهرهٔ عمومی اکوسیستم خدمت خواهند کرد.

براساس تورم توکن‌ ایاس در طول زمان، این تولیدکنندگان از پاداش‌های خوبی بهره‌مند خواهند شد. همچنین این تولیدکنندگان در زمینهٔ بسیاری از مسائل لجستیکی و توسعه‌ای مربوط به ایاس کلاسیک دارای حق رأی خواهند بود.

ایاس کلاسیک چه تفاوتی با ایاس دارد؟

یکی از راه‌هایی که ایاس کلاسیک خود را از ایاس متمایز می‌کند، در زمینهٔ تعداد تولید‌کننده‌های بلاک است.

براساس گزارش دیلی‌کریپتو، ورژن جدید رمز ارز ایاس کلاسیک به 105 تولیدکنندهٔ بلاک متکی خواهد بود.  گزارش به‌دست آمده از کریپتووست اشاره می‌کند که “این تعداد تولیدکننده به تعداد تولید‌کنندهٔ رمز ارز (Lisk (LSK که دارای سیستم عاملی است که از اعتبارسنجی و تأیید استفاده می‌کند نزدیک است.

توزیع دارایی ایاس کلاسیک به نوعی شک‌برانگیز است. با وجود اینکه صرافی‌هایی قول اعطای اعتبار به مانده‌حساب‌های متعلق به بلاک چین ایاس را داده‌اند، اما مشخص نیست که این صرافی‌ها به قول خود عمل کنند یا خیر.

البته در حال حاضر نگرانی‌هایی در خصوص استفاده ایاس کلاسیک وجود دارد. کریپتووست در ادامه می‌گوید: به‌زودی ایاس کلاسیک در دسترس دستگاه‌های ماینر با الگوریتم ات هش (Ethash) قرار خواهد گرفت.

مشخص نیست که آیا همان نهادهایی که خواستار تولید بلاک برای ایاس هستند، منابعی را به ایاس کلاسیک تخصیص خواهند داد یا خیر. همچنین صحبتی در خصوص اینکه چه زمانی دارایی‌های ایاس کلاسیک در صرافی‌ها قابل‌معامله خواهد بود به میان نیامده است.

ایاس قابل استخراج

آنچه گزارش کریپتووست اشاره می‌کند این است که ایاس کلاسیک به‌عنوان ورژن قابل استخراج ایاس طراحی خواهد شد.

ایاسی که اخیراً طراحی شده قابل استخراج نیست. در حالی که معرفی چشم‌انداز استخراج در سیستم ایاس کلاسیک احتمالاً برای بسیاری سرمایه‌گذاران بالقوه جذاب باشد، اما باعث گیج‌شدن هر چه بیشتر کاربران نیز خواهد شد.

آیا ایاس کلاسیک منابع و بهره‌هایی سوای ایاس متصور است؟ آیا این دو رمز ارز قادر به هم‌زیستی موفقیت‌آمیز خواهند بود؟ چه زمان و چگونه ایاس کلاسیک قابل‌معامله خواهد بود؟

در مقابل زمان زیادی که به ایاس اختصاص داده شد، ایاس کلاسیک با سرعت خیره‌کننده‌ای حرکت کرده است. پیش‌بینی شده که مراسم رسمی آغاز به‌کار ایاس کلاسیک در نهم ژوئن باشد.

ایاس کلاسیک در ابتدای فعالیت خود شبکهٔ اصلی را به روی دستگاه‌های ریگ گرافیک (GPU) باز خواهد کرد. در همین مرحله باید بگوییم که تاکنون به یکی از مهمترین و بحرانی‌ترین سؤالات در مورد اکوسیستم ایاس کلاسیک پاسخ داده نشده است: چه کسانی در بین 105 تولیدکنندهٔ بلاک قرار خواهد گرفت؟ در بین سؤالات دیگر، این سؤال بدبینی‌هایی را در خصوص پروژهٔ ایاس کلاسیک در بین علاقه‌مندان رمز ارزها به وجود آورده‌ است.

در حالی که ایاس کلاسیک آن‌گونه که بیت کوین هاردفورک شده، هاردفورک نشد، اما با این وجود برخی از ویژگی‌های مشابه ارزهای هاردفورک شده را داراست.

هارد فورک بیت کوین کش چیست؟

یکی از مهمترین وجوه تمایز این است که خود ایاس هنوز آماده استفاده نبوده و در فرم کامل خود ران نمی‌شود و احتمالاً تا زمانی که ایاس کلاسیک راه‌اندازی نشود عرضه نخواهد شد.

آیا ممکن است در حالی که زمان رسمی آغاز به‌کار اکوسیستم اصلی ایاس نزدیک می‌شود، توسعه‌دهندگان ایاس کلاسیک به دنبال استفاده از هیاهو و جنجال مربوط به ایاس باشند؟

اگر چنین است، آیا ایاس کلاسیک به رشد ایاس به‌عنوان یک شبکه کمک خواهد کرد یا منابع آن را دچار مشکل کرده و احتمالاً به هر دو پروژه آسیب خواهد رساند؟

با اینکه در این مرحله نمی‌توانیم با اطمینان پاسخ دهیم اما باید بگوییم که دنیای رمز ارزها در هفته‌ها و ماه‌های آینده شاهد رونمایی رسمی ایاس کلاسیک خواهد بود.

سوالات و نظرات خود را در مورد ایاس و ایاس کلاسیک در قسمت دیدگاه‌ها بیان نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.