فیلب‌فیلب، تحلیل‌گر: قیمت بیت کوین آماده جهش جدید است

یکی از تحلیلگران و معامله‌گران فعال در حوزه ارزهای دیجیتال به نام فیلب‌فیلب (Filbfilb)، افزایش قیمت بیت کوین را در پی عرضه اولیه عمومی صرافی کوین‌ بیس که در تاریخ ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) سال جاری اتفاق خواهد افتاد پیش‌بینی می‌کند.
به گزارش کوین تلگراف، این تحلیلگر معتقد است که رفتار بیت کوین در مرز ۶۰،۰۰۰ دلار، مشابه با رفتار آن در زمان ۲۰،۰۰۰ دلار خواهد بود. طبق پیش‌بینی‌های فیلب‌فیلب، قیمت بیت کوین پس از عرضه اولیه عمومی کوین ‌بیس ابتدا با نوساناتی مواجه خواهد شد که شرایط را برای گاوها دشوار می‌کند؛ اما قیمت این رمز ارز در نهایت افزایش چشمگیری را تجربه خواهد کرد.
بیشتر بخوانید: سهام کوین بیس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال آمریکا تا ده روز دیگر عمومی می‌شود
اگرچه قیمت بیت کوین در ماه آوریل نوساناتی مقطعی را تجربه خواهد کرد، اما تریدرها و هودلرهای این رمز ارز می‌توانند به افزایش قیمت آن امیدوار باشند. فیلب‌فیلب که هم‌بنیانگذار وبسایت آموزشی DecenTrader نیز هست، در تازه‌ترین پیش‌بینی خود که در روز جمعه منتشر شد، از روند صعودی بازار و افزایش قیمت بیت کوین خبر داده است.
نمودار شمعی یک روزه BTC/USD در صرافی بیت استمپ؛ منبع: tradingview
احتمال افزایش شدید قیمت بیت کوین
بیت کوین به‌تازگی از یک سقوط قیمت ناگهانی که در اوایل هفته جاری اتفاق افتاد جان سالم به در برده است و در شب گذشته (جمعه، ۲ آوریل) موفق شد قیمت ۶۰،۰۰۰ دلار را نیز تجربه کند. با این اوصاف، درصد رشد هفتگی قیمت بیت کوین همچنان بر روی ۱۳٪ باقی مانده و دلایل زیادی برای ادامه این روند صعودی در کوتاه‌مدت وجود دارد. فیلب‌فیلب وضعیت فعلی بیت کوین را این‌گونه توصیف می‌کند:
با وجود هفته خوبی که پشت سر گذاشتیم، خیلی سخت است که به افزایش قیمت بیت کوین امیدوار نباشیم. البته نظر من این نیست که این روند صعودی با همین شدت ادامه خواهد داشت؛ اما معتقدم که در آستانه یک افزایش قیمت چشمگیر هستیم.
مقایسه‌ای که انجام آن خالی از لطف نیست، تطبیق الگوی رفتاری قیمت بیت کوین در زمان فعلی با زمانی است که قیمت این رمز ارز در محدوده مقاومت ۲۰،۰۰۰ دلار قرار داشت. بیت کوین در این زمان هم ابتدا با یک جهش قیمت روبه‌رو شد و پس از آن، نوسانات و اصلاحات مقطعی و کوتاه‌مدتی را تجربه کرد. بسیار محتمل است که همین اتفاق برای مقاومت ۶۰،۰۰۰ دلاری بیت کوین نیز رخ دهد.
فیلب‌فیلب در این باره می‌گوید:
چند هفته قبل تحلیلی را منتشر کردم که از شباهت وضعیت فعلی، با زمانی که بیت کوین در محدوده قیمت ۲۰،۰۰۰ دلار بود خبر می‌داد. در آن زمان، قیمت بیت کوین پس از یک اصلاح موقتی، افزایش کم‌سابقه‌ای را تجربه کرد. از آن زمان تاکنون، بیت کوین تقریباً به همین الگو ادامه داده و اکنون نیز اتفاق مشابهی در انتظار آن است.
شباهت الگوی رفتاری قیمت بیت کوین در زمان فعلی و در محدوده ۲۰ هزار دلار
دو رویداد مهم در انتظار بازار بیت کوین
فراموش نکنید که اتفاق پیش‌رو، چالش‌های خاص خود را نیز خواهد داشت. صرافی کوین ‌بیس که حال برای عرضه اولیه عمومی خود در تاریخ ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) کاملاً آماده است، ممکن است با این اقدام به‌طور ناخواسته موجب کاهش موقتی قیمت بیت کوین شود.
عرضه اولیه عمومی غالباً در ابتدا باعث افزایش فشار فروش خواهد شد؛ اتفاقی که مشابه آن را در مورد شرکت پخش محصولات غذایی دلیورو (Deliveroo) در لندن مشاهده کردیم. به ‌گفته فیلب‌فیلب:
عرضه اولیه عمومی کوین ‌بیس، باعث افزایش مقطعی نوسانات در بازار بیت کوین می‌شود و کاربران باید تغییرات قیمت را به‌ویژه از این تاریخ تا زمان انقضای قراردادهای اختیار معامله (که در انتهای ماه رخ می‌دهد) به‌دقت زیرنظر داشته باشند.
انقضای ماهانه قراردادهای اختیار معامله در صرافی‌ها نیز خود عامل تأثیرگذاری بر تغییرات قیمت است. همان طور که در انتهای ماه گذشته (مارس) مشاهده کردیم، بسته‌شدن قراردادها سرمایه‌ای حدود ۶ میلیارد دلار را در بازار جابه‌جا کرد؛ هرچند که این اتفاق در انتها تأثیری بر عملکرد کلی بیت کوین نداشت.
در همین راستا، ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر آماری شناخته‌شده نیز افزایش قیمت بیت کوین را پیش‌بینی می‌کند.
وو برای اثبات ادعای خود به داده‌های گلس‌نود (Glassnode) که یک شرکت تحلیل درون‌زنجیره‌ای است استناد می‌کند. طبق اطلاعات آماری این شرکت نیز، پیش از این که هودلرهای قدیمی به‌جهت کسب سود بیشتر شروع به فروش دارایی‌های خود کنند، قیمت بیت کوین، دوره افزایش خود را پشت‌سر خواهد گذاشت.
صرف‌نظر از عرضه اولیه عمومی صرافی کوین‌ بیس و تأثیر آن بر قیمت بیت کوین، وو معتقد است که قیمت این رمز ارز به‌هیچ‌وجه به کمتر از ۴۶،۴۰۰ دلار نخواهد رسید. به‌گفته وو:
به‌عقیده من ۴۶،۴۰۰ دلار قیمتی است که در بازار صعودی فعلی، ممکن نیست دوباره آن را مشاهده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *