مخالف سرشناس بیت کوین تغییر عقیده داد: سیاست پولی بیت کوین را تحسین می‌کنم

مارک کوبان (Mark Cuban)، میلیاردر مشهور و مالک باشگاه دالاس ماوریکس و از جمله منتقدان بیت کوین، در رشته توییتی ضمن تمجید از سیاست پولی بیت کوین، بر ضرورت استفاده شرکت‌ها از بیت کوین تأکید کرد.
به گزارش کوین تلگراف، جهش اخیر قیمت بیت کوین و ثبت رکورد قیمتی تازه، باعث شده است تا برخی از منتقدان اظهارنظرهایی مثبت در مورد پادشاه ارزهای دیجیتال انجام دهند. مارک کوبان یکی از این افراد است.
مارک کوبان هفته گذشته در توییتی اعلام کرد که طرفداران دالاس ماوریکس می‌توانند محصولات تبلیغاتی این باشگاه را با بیت کوین بخرند. او در ادامه اعلام کرد در صورت پرداخت با بیت کوین، ۲۵ درصد تخفیف هم شامل خریداران خواهد شد. نکته جالب اینجاست که کوبان اشاره‌ای به کارت هدیه ۲۵ دلاری‌ای که در صورت خرید بیش از ۱۵۰ دلار با بیت کوین به خریداران تعلق می‌گرفت نکرده بود.
این در حالی است که کوبان به‌عنوان یکی از منتقدان بیت کوین شناخته می‌شود. او در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که «موز» کالایی بهتر از «بیت کوین» است.
بسیاری خاصیت بیت کوین به‌عنوان یک ذخیره ارزش را بیش از آنکه یک اتفاق در نظر بگیرند، یک روند می‌دانند که رسیدن به آن پیش‌بینی شده بود.
کوبان در توییت تازه خود، به تمجید از سیاست پولی روی‌برنامه بیت کوین پرداخته است. به‌گفته او، شرکت‌هایی که در بازارهای سهام عمومی عرضه می‌شوند، باید با عقل به خرج دهند و تورم سهام خود را محدود کنند.
با توجه به صحبت‌های مارک کوبان، می‌توان او را هم به جمع افرادی اضافه کرد که در سال ۲۰۲۰، رویکرد انتقادی خود در مورد بیت کوین را تغییر داده‌اند.
به‌عقیده بسیاری، هنوز زود است که مارک کوبان را به‌عنوان یکی از طرفداران بیت کوین به حساب بیاوریم؛ چراکه او چندی پیش گفته بود:
بیت کوین بیش از آنکه یک راه‌حل باشد، [مثل] یک دین است که پیروان آن دعا می‌کنند همه چیز در جهان از هم بپاشد!
او هفته گذشته در پاسخ به توییت ایلان ماسک که گفته بود بیت کوین هم مثل ارزهای فیات است، نوشت:
به نظر من کفرآمیز است! فقط و فقط کفرآمیز!