پیش‌بینی بورس فردا 9 دی/ شاخص از کانال 1.5 میلیونی عبور می‌کند؟

به گزارش گار نیوز، با توجه به پیش‌بینی کارشناسان بورس احتمالا تا پایان هفته شاخص کل در محدوده سبز خود باقی می‌ماند و با عملکرد شرکت‌های بزرگ مانند نمادهای شاخص‌سازی چون شستا و شپنا که با صف خرید به کار خود پایان دادند امکان نزدیکی آن به کانال یک میلیون 550 هزار واحدی وجود دارد.
باقر خادمی، کارشناس بازار سهام در گفتگو با گار نیوز گفت: هیجان و نوسان موجود در بازار امکان پیش‌بینی کوتاه‌مدت بازار را به ما نمی‌دهد. اما در مجموع می‌توان گفت عملکرد بورس در هفته جاری و روزهای آینده قابل قبول و مثبت است.
به گفته خادمی نوساناتی که در حال حاضر در بازار سرمایه وجود دارد، طبیعی هستند و پیش‌بینی می‌شود بازار سهام تا پایان هفته به این عملکرد خود ادامه ‌دهد و با همین نوسان‌ها نیز شرکت‌های بزرگ به آن روند مثبت قابل تصور خواهند رسید که در نهایت به رد شدن شاخص کل از کانال یک میلیون 500 هزار واحدی منجر می‌شود.
این کارشناس درباره عاملی که باعث تداوم روند مثبت شاخص کل می‌شود، توضیح داد: بازار سرمایه برای رشد و حضور ادامه‌دار در محدوده سبز باید به سمت گروه‌های لیدر در بازار سرمایه برود که درحال حاضر نیز شاهد حرکت تدریجی سهامداران به سمت این گروه‌ها هستیم.
خادمی درباره اعتماد از دسته رفته مردم نسبت به بازار سرمایه و شاخص‌سازان گفت: البته همچنان اعتماد به شرکت‌های بزرگ بازنگشته است اما همین روند تدریجی حرکت سهامداران به سمت شاخص‌سازان در چند روز آینده باعث می‌شود پول به سمت شرکت‌های بزرگ می‌رود و شاهد یک رشد منطقی در شاخص‌سازان هستیم.
آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه اختصاصی بورس گار نیوز بخوانید.