تحریم های جدید سوئیس علیه ایران و روسیه – گار نیوز

به گزارش گار نیوز، به گزارش اسپوتنیک سوئیس تحریم‌های جدیدی علیه ایران و روسیه اعمال کرده است.اسپوتنیک گزارش داد، سوئیس امروز چهارشنبه به دنبال اتحادیه اروپا، فهرست تحریم‌های علیه روسیه را گسترش داد و تحریم‌هایی علیه ۱۴۱ فرد و ۴۹ شرکت روسی و ۸ شخص و نهادایرانی اعمال کرده است.
دولت سوئیس در این باره اعلام کرد که تحریم‌های خود علیه روسیه را مطابق با آخرین بسته تدابیر اتحادیه اروپا که اوایل ماه جاری میلادی تصویب شد، گسترش داده است.
در این بیانیه ادعا شده است که سوئیس با ارزیابی اتحادیه اروپا موافق است که حملات روسیه به اهداف و زیرساخت‌های غیرنظامی و همچنین الحاق ۴ منطقه اوکراین مستلزم دُور دیگری از تحریم‌ها علیه مسکو است!

این بیانیه اضافه می‌کند که سوئیس ۱۴۱ فرد و ۴۹ نهاد را به فهرست خود اضافه کرد که شامل «اعضای دومای دولتی، وزرا، افراد و شرکت‌های مسئول تبلیغات، برخی از نیروهای ارتش و شاخه های مختلف نیروهای مسلح روسیه (در ارتباط با درگیری‌ها در اوکراین) می‌ شود.»
در ادامه بیانیه مذکور آمده است که سوئیس همچنین ۴ فرد و ۴ نهاد از ایران را به بهانه واهی حمایت نظامی تهران و تحویل پهپادهای این کشور به روسیه تحریم کرده است؛ ادعای واهی که مسکو و تهران آن را رد کرده‌اند.

منبع:دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *